HARJAVALLAN VALTUUSTO 1.6.2017-31.5.2021

SDP 13, KOK 6, VAS 4, KESK 1, PS 1, VIHR 1, KD 1

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi(at)harjavalta.fi

Varsinaiset jäsenet

Paavilainen Mauri, pj. Asemapäällikkö Kok 0451315601
Nummikari Reijo, I vpj. Sähköasentaja SDP 0405028847
Paavilainen Anne, II vpj Työhön valmentaja SDP 0447547984
Eloranta Ilpo TtM, liikunnan ja terveystieteen lehtori SDP 0400723069
Flinkman Henry Museojohtaja Vihr 0444325344
Hakala Niina Yrittäjä / parturi KD 0405332270
Hakala Vesa Vapaa-aikasihteeri SDP 0444325353
Henttinen Kari Yrittäjä Vas 0405059195
Holmi Jussi Opettaja Kok
Juvela Maaria Erikoishammaslääkäri Kok 0400830606
Kauramäki Kai Valimomies, sulaton varaluottamusmies SDP 0405200433
Keinonen Tapio Näytteenottaja Vas 0405198178
Ketola Tuija Sairaanhoitaja SDP 0449067644
Kuusisto-Länsineva Maija Yrittäjä, VTM SDP 0407569510
Luotola Teuvo Yrittäjä SDP 0400791183
Mäkinen Kimmo Prosessihoitaja, pääluottamusmies Vas 0445031949
Mäkinen Markus Lähihoitaja Ps 0445756336
Paavisto Iiris Kunnossapitopäällikkö SDP 0456772338
Pohjala Heikki Agrologi, maatalousyrittäjä Kok 0440725070
Rauta Markku Kunnallisneuvos, ay-toimitsija SDP 0442510493
Rimmistö Jukka Insinööri Kok 0503843671
Salomäki Lassi Sairaanhoitaja, työn ohjaaja SDP 0445070753
Tuomela Pirjo-Riitta Osastonhoitaja SDP 0405092199
Tuomi Jenni Sosiaaliohjaaja, diakoniatyöntekijä Vas
Uotila Jarmo Maanviljelijä, röntgenhoitaja Kok 0407547442
Virtanen Pirjo Pankkineuvoja Kesk 0445408176
Vuohijoki Mikko Teknikko SDP 0443300980

 

Valtuuston varajäsenet

 

Jortikka Pekka Totokoordinaattori Vas 0504003603
Mäkinen Leila Ompelija Vas 0405693201
Kause Birgitta Sosionomi, ylempi AMK, ammatillinen opettaja Kesk 0405425056
Holmi Tuomas Opiskelija, ohjaaja Kesk 0505257215
Nurmi Pia Lähihoitaja SDP
Mäntynen Kaj-Mikko Varastonhoitaja SDP 0445243199
Nevanpää Riku Tuotannonsuunnittelija Ps 0500350755
Puskala Asko Ohjaaja Ps 0401546562
Siikavirta Marjo Taidekasvattaja, lasten ja nuorten erityisohjaaja Vihr 0509173000
Holmi Johannes Tutkimus- ja kehitysteknikko, eläkeläinen KD 0408326442
Hall Maija Tradenomi KD 0400767675
Jaakkola Maarit Parturi-kampaaja Kok 0442510464
Peltonen Jarno Myymäläpäällikkö Kok 0407423550